#1 2008-02-19 10:03:18

blink

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-08
Posty: 47

Strzelanie w respy

Respy (a dokładniej respawny - z ang. powtórne mnożenie się, odrodzenie) to są określone miejsca na mapie na których przyjdzie nam się odradzać po upływie dwóch sekund od naszego zabicia. Na mapie q3ctf1 jest to pięć miejsc, bardzo łatwych do zapamiętania. Z punktu widzenia prawdopodobieństwa wychodzi nam szansa 20%, że nasz przeciwnik odrodzi się w określonym, znanym przez nas miejscu. Warto o tym pamiętać. Wszyscy wiemy jak fajnie się strzela w respy. Nic nie robi takiego wrażenia na drugim teamie, jak oberwanie zaraz po odrodzeniu i niemożność ruszenia się. Wyróżniamy pięć różnych respów na mapie ctf1. Przypomnijmy sobie te respy z mapy i postarajmy się je zapamiętać, gdyż w dalszej części będę posługiwał się tą ułatwioną terminologią. Jedynka to charakterystyczne miejsce na przedpolu gdzie odradza się przeciwnik. Gdy atakujemy, po naszej lewej stronie holu wroga będzie dwójka. Trójka to resp po prawej w holu przeciwnika. Czwórka to resp na dole w bazie wroga. Piątka to resp w górnym korytarzu wroga. Wyróżniamy dwa rodzaje strzelania w respy. Strzelanie intuicyjne, oraz strzelanie wyczekane. Zaczniemy od tegu drugiego, które jest niczym więcej jak zwykłym wyczekaniem i przymierzeniem w określony resp po pojawieniu się przeciwnika. Strzelanie intuicyjne zaś to strzelanie w określony resp nie wiedząc jeszcze czy przeciwnik się tam pojawi. Jeżeli się jednak trafi, po wyczekanym określonegym czasie, przeciwnik nawet nie zdąży drgnąć myszką. Jest mała szansa na trafienie intuicyjnego, dlatego sztuka ta robi wrażenie. Przydatna w tej sytuacji jest tablica (w górnym lewym rogu, pokazująca kto kogo zabił). Ukazuje nam, czy ktoś z przeciwnego teamu został zabity. W tej okoliczności możemy odważyć się na strzelenie na intuicję w któryś resp mając na uwadze, że a nóż się odrodzi w tym miejscu.  Więcej później... artykuł nieskończony

Offline

 

#2 2008-02-19 19:17:14

Vertus888

Administrator

5292213
Zarejestrowany: 2008-02-10
Posty: 30

Re: Strzelanie w respy

Ja nie znałem tych miejsc pojawiania się przeciwników jak zaczynałem grać i przez to często obrywałem w plecy .Póżniej jak się nauczyłem było o wiele lepiej  ,Polecam ten post bo jest bardzo ciekawy i naprawde się przydaje podczas gry początkującym i nie tylko  ...


Kickboxing-Quake 3 - nie ważne co .. ważne,że ... Żadnych jeńców...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plogród zimowy.